Happy Kids

O kuchni

Przedszkole wyposażone jest w kompletne zaplecze kuchenne,
spełniające wysokie wymagania higieniczne systemu HACCPPrzedszkole, jak już wspomniano, posiada własną kuchnię zaprojektowaną i wyposażoną według wymagań sanepidu i systemu HACCP. Celem jaki sobie postawiliśmy jest przygotowywanie posiłków najwyższej jakości, z zachowaniem wszelkich walorów smakowych i zdrowotnych. Dbając o zdrowie naszych maluchów zatrudniliśmy dietetyczkę.


 


 


Szef kuchni to osoba, która ukończyła Technologię
Żywności i Żywienie Człowieka o specjalizacji.

 

Nie są jej obce systemy jakości jakie obowiązują od czasu wejścia do Unii, posiada także wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kuchni dla dzieci.

 

  • Jest osobą odpowiedzialną za układanie jadłospisów oraz diet dla dzieci z uczuleniami i alergiami pokarmowymi, tak by były urozmaicone i cieszyły podniebienia naszych podopiecznych.
  • Dopilnuje również by produkty żywnościowe stanowiły towar najwyższej jakości i były dostarczane ze znanych źródeł i od tych samych dostawców.
  • Zadba nie tylko o brzuszki naszych podopiecznych, ale także o ich edukację, prowadząc zajęcia z dziećmi dostosowane do wieku, rozwoju i ich umiejętności.
  • Zajęcia będą oparte na zabawie kulinarnej, która pomoże poznać świat warzyw, owoców oraz innych produktów spożywczych, nauczyć zasad zdrowego żywienia oraz zachowania przy stole. Zajęcia te będą kreowały fantazję poprzez poznawanie tego co na co dzień gości w naszych kuchniach. Pozwoli to wzbudzić naturalną ciekawość oraz wciągnąć maluchy w twórczą zabawę stosując różne metody dydaktyczne. Szef kuchni zawsze będzie do Państwa dyspozycji w razie pytań bądź wątpliwości.


  

 

 


Wszystkie posiłki będą przygotowywane z
naturalnych produktów spożywczych


Podwieczorki będą wypiekane w naszej kuchni, by zawierały jak najmniej tłuszczu i cukru. Zakupiony piec konwekcyjno-parowy pozwoli gotować na parze oraz smażyć z niewielką ilością tłuszczu. Dzięki temu posiłki będą zdrowe i łatwo przyswajalne, a ziemniaki zmienią się w smakowite, pieczone talarki i frytki bez tłuszczu. Mamy nadzieję, iż kulinarne wojaże będą smakować naszym najmłodszym. Najedzony mały brzuszek to uśmiech na twarzy jego mamy i taty.


O kuchni

Jadłospis

Zdrowe posiłki

Od kuchni o kuchni